Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 11:14 Bu haber 520 kez okundu
 
Yeni kimlikle ATMʹden para çekilebilecek
GÜNDEM Haberi
Yeni kimlikle ATMʹden para çekilebilecek

Cumhurbaşkanlığıʹnın 2020 Programına göre; Dijital Dönüşüm Ofisi; uygulamaya geçen elektronik kimlik kartına yönelik düzenleme çalışmalarını tamamlayacak. Çalışmayla kimlik kartının tüm kimlik doğrulama uygulamalarında kullanılması sağlanacak. Bu çerçevede Kimlik Kartı Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi Yönetmeliği yayınlanacak ve uygulama için pilot kurumlar ve iller belirlenecek.

 

DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ ÇATISI ALTINDA TOPLANACAK

 

Dijital Dönüşüm Ofiisi, Ulusal Siber Güvenlik Stratejisiʹni de güncelleyecek. Milli Elektronik Mesajlaşma Platformu için yürütülen pilot proje kapsamında prototip geliştirilecek. Kamu kurumlarının Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya kullanımını düzenleyen rehber de Ofis tarafından hazırlanacak. Dijital Dönüşüm Ofisi, yurt dışı kaynaklı siber saldırıları önlemek amacıyla Milli Elektronik Mesajlaşma Platformunu hayata geçirmeye de hazırlanıyor. Bu kapsamda kamuda siber güvenliğin koordinasyonu da Dijital Dönüşüm Ofisi çatısı altında toplanacak.

 

ATMʹLERDE YENİ DÖNEM BAŞLAYACAK

 

Yapılacak düzenlemelerle yeni kimliklerle ATMʹlerden para çekilecek ve ödeme de yapılabilecek.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.