Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 13:16 Bu haber 540 kez okundu
 
Ulaştırma Bakanlığıʹndan Uçuşlarını Durduran Atlas Global Hakkında Açıklama
GÜNDEM Haberi
Ulaştırma Bakanlığıʹndan Uçuşlarını Durduran Atlas Global Hakkında Açıklama

              Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoyʹun kardeşi Ali Murat Ersoyʹa ait olan havayolu şirketi AtlasGlobalʹin 26 Kasım 2019 - 21 Aralık 2019 tarihleri arasında ʹekonomik yükʹ nedeniyle operasyonlarına ara vermelerine ilişkin olarak açıklamada bulundu. Açıklamada, ˮYolcuların mağduriyetlerini giderip gidermediği, Bakanlığımızca yakından takip edilecektirˮ denildi.Bakanlık tarafından yapılan açıklama şöyle:ˮAtlas Global Havayolları, 21 Aralık 2019 tarihine kadar tarifeli uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştır.

 

 

           Firma, söz konusu dönem içinde uçuşunu yapamayan yolcularla ilgili bilgileri 15 Aralık 2019 tarihine kadar tespit ederek, söz konusu süreç nedeniyle oluşabilecek mağduriyetleri gidereceğini bildirmiştir. Atlas Global Havayolları’nın belirttiği süre içerisinde bilet alan yolcuların mağduriyetlerini giderip gidermediği, Bakanlığımızca yakından takip edilecektir.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.