Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 12:57 Bu haber 350 kez okundu
 
Seri Katille İlgili Çarpıcı Gelişme !
GÜNDEM Haberi
Seri Katille İlgili Çarpıcı Gelişme !

 Orduʹda ʹyağma, hırsızlık ve kasten öldürmeʹ suçlarından tutuklanan Mehmet Ali Çayıroğluʹnun (44) 12 kişiyi öldürdüğü iddialarıyla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Kurbanları Eşyaları Evinden Çıktı

 

                   Orduʹnun Akkuş ilçesinden Samsunʹa taşınarak şarküteri dükkanı açan ve çok sayıda suçtan sabıkası olan Mehmet Ali Çayıroğlu, 12 kişiyi yangın çıkararak ve zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla yargılanıyor. 10 Şubat-31 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ordu ve Samsunʹda çoğunluğu yaşlı 12 kişinin kurban gittiği cinayetlerin tamamına yakını aydınlatıldı. Kurbanlara ait çok sayıda eşya Çayıroğluʹnun evinden çıktı.

 

ÖLÜMLERİN SAYISI 14ʹÜ BULABİLİR

 

                 Senai-Ümit Türedi çifti, 31 Temmuz 2018ʹde Ordu Akkuşʹa bağlı Karaçal Mahallesiʹndeki evde mutfakta sızan gazdan dolayı ölü olarak bulunmuştu. Üvey annesi ve babasının öldürüldüğünü öğrenen Raif Türedi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ʹOtopsi sonuçları geldi. Katil zanlısı Çayıroğlu tüm kurbanlarının el ve ayaklarını plastik kelepçe ile bağlıyormuş. Geride bir iz bırakmamak için plastik kelepçe kullanmış. Biz cenazelerimizi yıkarken, iz görmedik. Ama otopsi bu detayları ortaya çıkardı. Bizim 3 dükkanımız var Akkuşʹta. Katilin de dükkanı var. Babamla tanışıyorlarmış. Bağlantısı olduğu ölümlerin sayısı 14ʹü bulabilir. Savcılık araştırıyorʹ dedi.

 

ʹÇok Akıllı Biriydiʹ

 

          Duruşmada katille göz göre geldiğini anlatan Türedi, ʹKatille yakalanıp ilk hakim karşısına çıktığında göz göze geldim. Soğukkanlı, çok akıllı biriydi. Tüm suçlamaları reddetti. Ama deliller, tüm bu cinayetleri onun işlediğini gösteriyorʹ dedi.Orduʹnun Akkuş ilçesinden Samsunʹa taşınan Mehmet Ali Çayıroğlu, şarküteri dükkanı işletirken yakalanmıştı. Ağustos 2018ʹde 5 cinayetin zanlısı olarak tutuklanan Çayıroğlu 15 aydır cezaevinde bulunuyor.

Kaynak: Editör: İlker Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.