Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 12:57 Bu haber 702 kez okundu
 
Gökhan Özoğuz, Alevi Ailenin Duvarına ʹDefolʹ Yazılmasına Tepki Gösterdi
GÜNDEM Haberi
Gökhan Özoğuz, Alevi Ailenin Duvarına ʹDefolʹ Yazılmasına Tepki Gösterdi

                İzmirʹin Gaziemir ilçesine bağlı Yeşil Mahallesiʹnde oturan Alevi ailenin evinin duvarına ʹDefol Aleviʹ yazılarak çarpı işareti konuldu. Kimliği belirsiz kişilerce yapılan yazıyı fark eden aile, karakola giderek şikayette bulundu. Sosyal medyada kısa sürede gündem olan konuya Athena Grubuʹnun solisti Gökhan Özoğuzʹdan da tepki gecikmedi.

 

ʹKapıları İşaretleyenler Hainlik Edenlerdirʹ

 

               Twitter hesabından konuyla alakalı paylaşım yapan Gökhan Özoğuz, Twitterʹda başlatılan ʹAleviyimʹ etiketi altında ʹBu Coğrafyanın hamuru Alevi erkânında yoğurulmuştur! Kapıları işaretleyenler hainlik edenlerdir! Ayrıca Sünni ve Alevi ayrımı, ülkemizin içine atılmış en büyük virüslerdendir. Yapaydır! Yemeyelim artık şu lokmaları. Biz Türkiyeyiz!ʹ dedi.

 

ʹHer Şey Açığa Çıkacaktırʹ

 

         AKP  Sözcüsü Ömer Çelik, İzmirʹde bir duvara Alevi vatandaşlara yönelik yazılan çirkin ifadelere ilişkin, ʹGerek bizlere ulaşarak gerek sosyal medyada hassasiyet gösteren vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Konu hassasiyetle takip ediliyor. Her şey açığa çıkarılacaktır.ʹ dedi. Alevilerle ilgili çirkin ifadelere sosyal medyadan da tepki yağdı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.