Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 14:23 Bu haber 588 kez okundu
 
Evinin duvarı işaretlenen Alevi aile ilk kez konuştu: Çok çirkin bir hareket
GÜNDEM Haberi
Evinin duvarı işaretlenen Alevi aile ilk kez konuştu: Çok çirkin bir hareket

İzmirʹde evlerinin duvarına ʹDefol Aleviʹ yazılan aile, suskunluğunu bozdu. Konuyla ilgili üzüntüsünü dile getiren aile, bulundukları bölgede daha önce hiç böyle bir şey yaşamadıklarını dile getirerek, ʹBu çok çirkin bir hareketʹ dedi.İzmirʹin Gaziemir Belediyesiʹne bağlı Yeşil Mahallesiʹnde oturan Alevi ailenin evinin duvarı çarpı ile işaretlenerek ʹDefol Aleviʹ yazıldı. Polis, ʹBu, sarhoşların veya çocukların işidirʹ derken aile bu işaretlemenin çocuklar tarafından yapılmadığını, olaydan endişe duyduklarını ifade etti.Konuyla ilgili olarak Birgünʹe konuşan ailenin oğlu Eren Şenal, ʹDuvarına yazı yazılan iki evde toplam 4 kişi yaşıyor. Polis siyah spreyle kırmızı yazıların üzerini kapattı. Daha önce burada hiç böyle bir şey yaşamadık ancak bu çok çirkin bir hareketʹ ifadelerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

 

İzmir Gaziemirʹde bir ailenin evinin duvarına sprey boya ile ʹDefol Aleviʹ yazısı yazılmıştı. Olayın ortaya çıkmasının ardından kamuoyunda bu harekete tepki gösterilmişti. Pek çok sanatçı ve siyasetçi olayı kabul edilemez bulduğunu belirten açıklamalarda bulunmuştu.

 

ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuya ilişkin yaptığı açıklamada ʹBazı evlerin kapılarına bazı işaretler konuyor. Ülkemizi parçalamak için. Açık ve net söylüyorum. Böyle bir sorunumuz yok. Benim kayınbiraderlerimin bir tanesini adı Hüseyin, bir tanesinin adı Hasan, bir tanesinin adı da Aliʹdir. Böyle bir ayrım bizde yok. Bunlar sevgili peygamberimizin en yakınlarıydı, biz onun için severizʹ ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: (Yerel Siyaset) - YerelSiyaset.net Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.