Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 13:09 Bu haber 480 kez okundu
 
Ekrem İmamoğlu İSMEK için Cevap Verdi :Daha fazla hizmet eden bir kuruma dönüştüreceğiz
GÜNDEM Haberi
Ekrem İmamoğlu İSMEK için Cevap Verdi :Daha fazla hizmet eden bir kuruma dönüştüreceğiz

             İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ʹİSMEKʹler kapatılıyorʹ iddiasına ilişkin konuştu. İSMEKʹte bir geçiş süreci olduğunu belirten İmamoğlu, ʹBu bir geçiş süreci. Daha sağlıklı ve verimli, mevsimlik çalışandan daha çok sürekli çalışan yapısına kavuşturmak istiyoruzʹ şeklinde konuştu.İmamoğlu, İstanbul Davutpaşaʹdaki İSMEK Pastacılık ve Fırıncılık Okuluʹnda incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından İmamoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

 

ʹSÜREKLİ ÇALIŞAN KURUM HALİNE GETİRECEĞİZʹ

 

            Kapatıldığı ve öğretmenleri işsiz kaldığı iddia edilen İSMEK kursları ile ilgili açıklama yapan İmamoğlu şunları kaydetti: Aslında bir geçiş süreci olduğunu birkaç kez söyledik. Daha sağlıklı ve verimli, part-time (yarı zamanlı) ve mevsimlik çalışandan daha çok sürekli çalışan yapısına kavuşturmak istiyoruz İSMEK kurumunu. Bu şekilde yılın bütününe yaydığımızda, çok daha yüksek sayıda kursiyer sayısına da ulaşacağız.

 

 

ʹFARKLI BİR BOYUTA TAŞIYACAĞIZʹ

 

          Burada ayrıca zincirin halkalarını tamamlama amacı var arkadaşlarımızın, sadece bir meslek kursundan ziyade bir sonraki aşamayı, hatta öncesini, işsiz başvurusundan başlayan uygun meslek grubuna dahil edilip meslek öğrenen, daha sonrasında da iş bulma konusunda kurduğumuz kurumlar ve ofisler tarafından desteklenen, hatta girişimciliği de desteklenen boyuta kavuşturmak istiyoruz.

 

 

ʹÇOK DUYURULMAMIŞʹ

 

          Burası geçmişte güzel tasarlanmış; ama çok da duyurulmamış. Şimdi bunu duyurmak, bu gibi yerleri daha geliştirmek, daha etkin hale getirmek istiyoruz. Bu bir geçiş süreci. Görecekler daha yüksek sayıda kursiyer, daha fazla insana hizmet eden bir kuruma dönüşecek ve verimliliği artacak.

Kaynak: Editör: İlker Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.