Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 14:23 Bu haber 88 kez okundu
 
CHPʹden Cumhurbaşkanıʹna ağır suçlama: Yönetemediği yerlere mobbing uyguluyor, başarısız gösteriyor
GÜNDEM Haberi
CHPʹden Cumhurbaşkanıʹna ağır suçlama: Yönetemediği yerlere mobbing uyguluyor, başarısız gösteriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanʹın, İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri konusundaki son açıklamalarına CHPʹnin yerel yönetim politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torunʹdan yanıt geldi. Torun, ʹErdoğan istiyor ki oraları da ben yöneteyim. Kendi yönetemediği yerlere mobbing uyguluyor ya kayyum atıyorʹ dedi.

 

ʹHEPSİ BİR ALGI YÖNETİMİʹ

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Tarafsız Haber Ajansıʹndan Mehtap Gökdemirʹe konuştu. Torun, Cumhurbaşkanıʹnın, ʹİstanbulʹda 3 ay gibi bir süre sonra, havalar böyle giderse, İstanbul susuzluğa doğru yürüyor. Benzer şey Ankara için de geçerliʹ sözlerine ilişkin şunları ifade etti:ʹHepsi bir algı yönetimi. Sonuçta kuraklık Türkiyeʹnin içinde bulunduğu bir durum ama İstanbulʹun şu anda su sorunu yok. Bu kuraklık devam eder olağanüstü bir iklim yaşarız tehdit unsuru oluşur mu, oluşabilir ama şu anda İstanbulʹun bir su sorunu yok. Oluşmuş yakın bir zamanda yok. Olmaması için de şu anda zaten bir sürü çözüm önerileri, bir sürü tedbirler geliştiriliyor, oluşturuluyor yani o anlamda.

 

ʹCUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINDA OTURAN BİR KİŞİYE YAKIŞMIYORʹ

 

Tamamen belediyelerimizi başarısız gösterme algısı. Cumhurbaşkanlığı makamında oturan bir kişiye yakışmıyor. Böyle belediyelerle uğraşmak, arsa ile uğraşmak, arazi ile uğraşmak yakışmıyor. Erdoğan, eğer belediyeleri de yönetmek istiyorsa hepsini kaldırsın ortalıktan, tamamını Cumhurbaşkanlığıʹne bağlasın ama bunlar seçilmiş insanlar. Bunlar halkın iradesiyle göreve gelmiş insanlar.

 

ʹİSTİYOR Kİ ORALARI DA BEN YÖNETEYİMʹ

 

Bütçeleri ayrı, hizmetleri kanunla yasal sorumlulukları belli ama şimdi Erdoğan istiyor ki oraları da ben yöneteyim, oralarda da kendi yönetemediği yerlere de mobbing uyguluyor ya kayyum atıyor, ya da mobbing uyguluyor, bunu kabul etmemiz mümkün değil.ʹ MOBBİNG NEDİR? ʹMobbingʹ terimi, bir kişiyi taciz etmek, sindirmek, kabadayılık yapmak ya da rahatsız etmek için işbirliği yapan bir grup kişiyi ifade eder. Bir iş yerinde; bir grup çalışanın, belirli bir çalışana yönelik düşmanca davranışlarda bulunduğunda ve bu çalışanın kendilerinini güvende hissetmesini ve görevlerini yerine getirmesini zorlaştığında mobbing meydana gelir.Mobbing ile uğraşan bireyler meslektaşları, üstleri veya astları olabilir. Bu davranış açık ve doğrudan, gizli ya da dolaylı olabilir.

Kaynak: (Yerel Siyaset) - YerelSiyaset.net Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.