Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 13:51 Bu haber 280 kez okundu
 
Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu ʹDevlet beni izliyorʹ diyor, peki izledi de ne oldu?
GÜNDEM Haberi
Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu ʹDevlet beni izliyorʹ diyor, peki izledi de ne oldu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğluʹnun peşine adam takıldığı yönündeki iddialarına yanıt verdi. Soylu, ʹDeli saçması bir konu bu. ʹDevlet beni izliyorʹ diyor, peki izledi de ne oldu? Ne yapacaktınız da devlet bunu engelledi?ʹ şeklinde konuştu.

 

ʹBU ZİHNİN HASTALIKLI HALİʹ

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal 7ʹde Mehmet Acetʹin sunduğu Başkent Kulusi programında gündeme dair soruları yanıtladı. Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğluʹnun peşine adam takıldığı yönündeki iddiaya, ʹBu bir zihnin hastalıklı hali. Birilerinin peşine adam takıldıysa devlette bunu bilmemek mümkün değildir. Deli saçması bir konu bu. ʹDevlet beni izliyorʹ diyor, peki izledi de ne oldu? Ne yapacaktınız da devlet bunu engelledi? Siyaset açık bir alandır. Kendine gelen haberleri doğru sayarak, bir süreç oluşturmak isteyebilir. Bunu daha çok marjinal partiler yapardı geçmişte. Bunu konuşmaya bile gerek yoktur, marazi bir haldir, yok hükmündedirʹ yanıtını verdi.Bakan Soyluʹnun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;(FETÖʹnün ʹTSK imamıʹ) Adil Öksüzʹün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın. Nasıl PKKʹya, DHKP-Cʹye biz izleme yapıyorsak aynısını FETÖʹye de yapıyoruz. Ankesör ve büfe soruşturmalarında yüzde 40 etkin pişmanlık oldu.(Kanun Hükmünde Kararnameʹlerle ilgili) 15 Temmuz akşamını hep beraber hatırlayalım. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip Erdoğan) yaşıyor, yaşamama ihtimali var mıydı? Allahʹın bir taktiri bugün yaşıyor. Burada Türkiyeʹnin üstünde büyük bir oyun oynandı. Türkiye çok büyük bir terör eylemi yaşamış. Devlet tedbir almasın mı? Devleti kaptırırsak yarın her şeyi kaptırırız.

 

FETÖ SÜRECİ

 

FETÖ süreci canlı bir süreç. Matruşka bebeği gibi düşünün. FETÖ sadece bir terör örgütü değil aynı zamanda bir istihbarat örgütüdür. ve bunu sökmek çok kolay değildir. ByLock da örgütün iletişim mekanizmasıdır. Daha önceden belirlenen insanların ifadeleri var, sınav soruşturmalarından elde edilen bilgiler var. Burada görüyoruz ki kapağı daha yeni açılan bir çember var. Bylockʹun ilk keşfedilme zamanı 3-4 yıl önce bizim şuandaki teknik kabiliyetlerimiz o döneme göre çok daha yüksek. O dönemde tespit edilemeyenler şu anda tespit edildi ve yeni bir alan bulundu. Vatandaşımız rahat olsun biz FETÖ konusunda içeride arıza bırakmayız. ABD hala elebaşını tutuyor. Oranın finansal gücünü müdahale ediyor. Biz ABDʹde bunların ne noktada olduğunu avcumuzun içi gibi biliyoruz. Biz biliyoruz da ABD bilmiyor mu?

 

BEŞTEPEʹDEKİ CHPʹLİ İDDİASI

 

(Bir CHPʹli Beştepeʹde Erdoğanʹla görüştü iddiası) Siyasi açıdan ahlaksal bir sorun var ortada. Bir yalanı bir gerçek olarak ifade eden bir genel başkan var. Kandırıldı, kandırılmadı bunu izah etmesi gereken kişi kendisi. Sahte araba plakaları var, ismin kim olduğu ortaya çıktı. Olay çok somut ortada.(ʹCHP lideri Kemal Kılıçdaroğluʹnun peşine adam taktınız mı? Devlet imkanlarını kullanarak CHPʹde bir açık arama gibi bir tutumunuz var mı?ʹ sorusuna) Bu bir zihnin hastalıklı hali. Birilerinin peşine adam takıldıysa devlette bunu bilmemek mümkün değildir. Deli saçması bir konu bu. ʹDevlet beni izliyorʹ diyor, peki izledi de ne oldu? Ne yapacaktınız da devlet bunu engelledi? Siyaset açık bir alandır. Kendine gelen haberleri doğru sayarak, bir süreç oluşturmak isteyebilir. Bunu daha çok marjinal partiler yapardı geçmişte. Bunu konuşmaya bile gerek yoktur, marazi bir haldir, yok hükmündedir.CHPʹye seslenmek istiyorum: Doğu ve Güneydoğuʹda var mısınız? HDP ve PKKʹya neden itiraz etmiyorsunuz? Bir sorgulayın kendinizi. Orada siyaset yapma şansına AK Parti sahipse siz de olabilmelisiniz. CHPʹnin doğu ve güneydoğuʹda olmayışı demokratik bir korkudur. Demokrasi sadece Egeʹde yok.

Kaynak: (Yerel Siyaset) - YerelSiyaset.net Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.