Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 16:27 Bu haber 326 kez okundu
 
Arnavutköy'de Hasar Gören Minarenin Yıkımı Gerçekleşti
İstanbul'da meydana gelen 5,8'lik depremin ardından Arnavutköy ilçesinde 192 binanın hasar gördüğü ihbarı yapıldı.
ARNAVUTKÖY Haberi
Arnavutköy'de Hasar Gören Minarenin Yıkımı Gerçekleşti

Bunun üzerine çalışma başlatan ilçe belediye ekipleri, yaptıkları incelemede 2’si okul, 1’i cami olmak üzere 24 yapıyı hasar gördükleri gerekçesiyle mühürledi. Mühürlenen yapılardan İsmail Kocatürk Camisinin minaresinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verdiği karar üzerine, belediye ekiplerinin gerekli güvenlik önlemlerini almasının ardından yıkım işlemi gerçekleştirildi. 2 gün süren çalışmalar neticesinde minare, parçalar halinde sökülerek vinç yardımıyla yere indirildi. Arnavutköy Belediyesi tarafından yıkılan minarenin yerine yenisinin yapılacağı bilgisi verildi.
 
 
 

“Yaklaşık 192 tane şikâyet aldık”

 
Yıkım süreci hakkında yaşanan gelişmeleri anlatan Arnavutköy Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Sancak Reis şunları söyledi: “Öncelikle İstanbulumuza ve Arnavutköyümüze geçmiş olsun. Perşembe akşamından itibaren çağrı merkezimize gelen şikâyetleri tek tek değerlendirdik. Yaklaşık 192 tane şikâyet aldık. Bu 192 şikâyetin içerisinden 22 tane mühürlememiz gerçekleşti. Mühürlediklerimizden bir tanesi de Arnavutköy halkının Camlı Cami olarak bildiği İsmail Kocatürk Cami. Bu caminin minaresinde çatlamalar oldu. Tehlike arz ettiğini düşündüğümüzden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerini çağırdık. Gelen ekipler durumu tespit ettikten sonra resmi yazı ile birlikte buranın yıkım kararını aldık.”
Kaynak: (Arnavutköy Belediyesi) - Arnavutköy Belediyesi Editör: İlker Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.